Jdi na obsah Jdi na menu
 


Osteoartróza

23. 1. 2010

Na rozdíl od Revmatoidní artritidy postihuje jeden nebo několik kloubů a zřídkakdy se šíří jinam do těla.

Tam postihuje nejen chrupavku, ale celý kloubní systém.

- Narušená chrupavka způsobí, že kosti se dřou jedna o druhou (bolí) a průvodním jevem mechanického namáhání je vznik výrůstků, osteofytů.

- Mohou se tvořit cysty, pod kterými kost zbytňuje a deformuje se.

- Dalším jevem jsou sukovité klouby na prstech ruky, skřípavé zvuky vycházející z artritických kloubů, svalové křeče a také bolest, ztuhlost a ztráta pohyblivosti.

Ohrožení bývají lidé s oslabeným svalstvem, s abnormalitami kloubních spojů, s jednou nohou kratší, s vychýlením páteře, anebo po nehodě, jednostranně se zatěžující, rovněž nadváha je silným symptomem..

Náprava:

Tmavá prokrvená místa v kosti jsou místem zánětu. Blahodárný účinek má kolagenní hydrolyzát. Léčivé účinky a obnovu funkčnosti má několikatýdenní podávání Geladrinku, který obsahuje kolagenní peptidy. Podporuje vznik mladých chrupavkových a kostních buněk, stimuluje tvorbu nového kolagenu a mezibuněčné hmoty, regeneruje všechny tkáně tvořící kloubní systém, působí proti zánětu v kostní tkáni kloubu, uleví od bolesti, nemá vedlejší účinky.

Změna životního stylu:

Odstranit nadváhu, cvičit cviky a chůzi k narovnání páteře, posílit veškeré svalstvo od procházek po zaměřené cviky pod vedením specialisty (rehabilitační aj.), Nákupy "tahat" střídavě v rukou a nejlépe na zádech či na kolečkových "pojezdech" - tašky apod. (tedy je fyzicky pokud možno omezit a netahat se s nimi!). Neprochladnout, dávat si teplé koupele na rozproudění "metabolismu" a změnit stravu (soli omezit a vše co se ukládá v těle), dbát na vylučování oboje - nečistoty pryč z těla, včetně potních možností (lázně, napařování, zábaly)..

Viz. Bz web + E web = vlevo v Menu.
Jeden z nich hovoří o možnosti Domácích zásahů do zdraví a druhý o Výživě..

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Astro esoterická společnost

astroeso@seznam.czArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Statistiky

Online: 3
Celkem: 202674
Měsíc: 4076
Den: 156