Jdi na obsah Jdi na menu
 


Artritida

14. 9. 2009

Obrazek

Trpěl ji i cestovatel Kryštof Kolumbus (řecky, zanícené klouby) a je spojována s více než stem revmatických n.

Při degenerativním revmatismu jsou postiženy nejen klouby záněty, ale i svaly, kosti, šlachy a vazy, které klouby spojují. Některé vedou i k poškození kůže, vnitřních orgánů a očí. Nejběžnější jsou _TA revmatoidní artritida_ a _OA osteoartróza_.

Synoviální kloub je obklopen pevným pouzdrem, které drží vše pohromadě. Synoviální vystélka vytváří tekutinu, která kloub promazává. Oba klouby jsou pokryty hladkou elastickou tkání, chrupavkou. Díky ní se kostí nedřou o sebe a funguje to jako tlumič nárazů, protože se výstelka při nárazech stlačí jako houba.

Obrazek_RA_ když imunitní systém útočí na klouby a do kloubních dutin se nahrne mnoho krvinek včetně T lymfocytů, kloub se zanítí.

Synoviální buňky se přemnoží do vzhledu nádoru, o názvu _pannus_ a ten produkuje destruktivní enzymy ničící chrupavku, poté kloubní kostí přilnou a způsobí omezení pohyblivosti a nesnesitelné bolesti, oslabuji se vazy, šlachy a svaly, napohled je viditelná deformace.

Postihuje symetrické klouby, např. jsou tím myšleny zápěstí, kolena, dolní části nohou.

ObrazekTaké pod kůži se objeví uzlíky a boule.

Někdy je provázeno anémii, jsou suché oči i hrtan s bolestí, pocity únavy, horečky, bolesti ve svalech a chřipkové příznaky.

Artritida má proměnlivé projevy i různou délku a průběh trvání, ba i zmizí.

Postihuje od děti po staré - kohokoliv.

Pomoc:

- Strava má být bohatá na vápník (listová zelenina ovoce, ryby z chladných vod s obsahem omega 3 mastné kyseliny) a taková, která vede spíše k úbytku váhy (u obézních zejm.). Dieta bez masa, mléčných a pšeničných výrobků, bez zeleniny typu lilkovitých (brambory, papriky, baklažány).

....................................

Nepatří k nemocím vedoucím k smrti, jako některé jiné. Přesto způsobí velké omezení života a neradostné časy a proto se vystříhejte včas. Únava může být až nesnesitelná. Bolest tak velká, že nelze ani uchopit tužku, či otočit stránku..

Obrazek 

- Tělocvik s co největším rozsahem pohybu kloubů nebo cviky izometrické, aerobní, izotonické a zátěžová cvičení. Jsou vhodná i u velmi starých lidí a pomohou předcházet řídnutí kostí. Včas, ne až je nemoc v plném běhu.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ivetě k Artritidě

(AbesuZ, 2. 11. 2009 18:07)

Každá nemoc má kořen a ten je potřeba nalézt. Nestačí rychle utišit bolest, tím se natrvalo věc nevyléčí, či nezlepší alespoň. Proto používám Lékařskou odbornou astrologii, ad. metody Prognostické aj., které si můžete projít vlevo v Menu > 0.AZ Základní web a kontaktovat mne. V HO jsou zřetelné vlivy z narození a jejich vývoj v životě. Takto to nemohu říct, symboly přečtu a vidím.. Jinak to má také duchovní příčinu: k čemu se dlouho chystáte a odvaha není udělat ten čin, tu touhu proměnit v realitu - pak to bolí, a Vás už pořádně?! Uskutečněte své přání, bez ohledu na výsledek, jde o to do toho jít, posunout se dle nitra a prožít si něco, nebojte se, jsme tu na chvíli, tak žijte.. tedy pokud nejste pod 18 let, pak musíte dbát ještě na pokyny rodičů, později méně a méně a vstoupit na svou cestu života, ne na cestu dle přání jiných!! A být neustále frustrovaná. U někoho jde o psychické projevy, u jiného o tělesné a příčina může být stejná! No a to ví Horoskop osobní, či speciální. Jinak prášky na bolest občas zaberou, ale nemoc tam je! Na to pomyslete, že se bude ozývat, jestli to rychle nyní včas ještě nevezmete za správný konec. Pak se Vám i léčení prodraží a úspěch je stále menší s dalším odkládáním. Zdravím Vás, Monika.

bolest kloubů a svalů

(Iveta, 2. 11. 2009 10:32)

dostala jsem rýmu a horečky tak jsem usoudila že mám chřipku,ale nejednou mě začalo bolet tělo a i ruce a hlavně klouby nedá se to někdy vydržet porat co dělat v noci

 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Astro esoterická společnost

astroeso@seznam.czArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Statistiky

Online: 4
Celkem: 202673
Měsíc: 4075
Den: 156