Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dechová soustava

4. 5. 2008

Dýchací potíže

Myslím tím takové jako je astma z alergie na prach, plísně aj..
Náprava:
Kromě hygieny pročistit organismus: čaj z dubové kůry + přesličky + kmínu, denně ke snídani.

Hlas

Poruchy často způsobeny uzlíky, polypy nebo záněty, které se na hlasivkách vytvoří, když jsou vystavovány nadměrné zátěži.
Zátěži je křik, mluvení nepřirozeně hlubokým hlasem, vdechování cigaretového dýmu a průmyslových výparů. Když hlasivky příliš vibrují, mohou do sebe nerážet, což vede de vzniku měkkých a oteklých míst, která se změní v mozolnaté uzlíky. Důsledkem toho je drsný, chraplavý hlas. Pokud se takto mění a trvá to déle než dva týdny, chce to lékaře.
Náprava:
Vyhýbejte se častému pokašlávání, pijte hodně vody a než začnete mluvit, zhluboka se nadechněte, občas během každého dne dopřejte hlasivkám odpočinek. Mlčet.

Hleny v těle

Proč bychom se starali o nějaké hleny v těle? Protož mají účast na vzniku cyst, rakoviny, gynekologických výtocích s hnisem. Jsou vlastně již předobdobím, než vznikne konkrétně pojmenovaná nemoc. Ale už dávno vlivem hlenů není organismus zdráv, už je nemocen, není v normě, ačkoliv to většinou přehlížíme.
Náprava:
Nepodporovat hlenotvornými jídly mezi které patří: tuky, maso, cukr a sladkostí včetně ovoce, bílá mouka a její produkty, mléko a mléčné výrobky (mimo jogurt, tvaroh, celozrnnou mouku).

Kašel

Kuřácký aj. je vlastně automatický reflex těla k udržení průchodnosti dýchacích cest. Zakašlání umožní zvýšit tlak v plicích a také umožní vytlačení překážejícího hlenu. Časem se takovým nadbytečným kašlem dýchací svaly a sliznice unaví a následně i poškodí. Zhorší se proto krevní oběh a to má dopad na srdce. Potlačení kašle s pomocí léků způsobí zánět s hnisavým průběhem. Chronická bronchitida = zánět průdušek vede k dalšímu rozvoji choroby a naopak.
Náprava:
Není od věci docela skončit s kouřením, neboť dehet napadá jemné sliznice plic.

Katar hrtanu

Vzniká zánětem sliznice hrtanu. Jestli že je současně zachvácen také hltan, vzniká obtížné polykání. Hlavním projevem je chrapot.
Náprava:
Doporučuje se pít horký čaj z řebříčku s cukrem a střídat s cukrovou vodou s rozmíchaným vaječným žloutkem. Velmi dobře působí také čaj z ovesné slámy (nasbírat slámu na poli a usušit doma jako byliny) s cukrem kandysovým (nebo medem).
Za jídlo je nejlépe ovesný sliz s medem. Obdobně jako u Astmatu.

Mandle zduřelé

Náprava:
Přikládáním lněného semene, nebo ve vodě vařených proskurníkových kořenů (ibišek) nebo obojího. Zduřeniny odstranit pomůže vdechování horkých par.

Nachlazení

Náprava:
Při těžkém nastuzení se pije častěji denně několik hrníčků teplého čaje z květu bezového a je vhodné pak ležet v posteli, aby se člověk vypotil (alespoň 1-2 h kdo si nemůže dovolit celý den).
Podpůrnými prostředky jsou éterické látky, které lze přidat do čaje nebo koupele: eukalyptový olej, mentol a kafr, které při styku s teplou kůži uvolňují dýchací cesty.
Náprava:
Nemoci z nachlazení jako souhrn se projevují např.: bolesti v krku a hltanu, v ústech, horečkou, chřipkou. Jedná se však z 90% o infekci horních cest dýchacích působením virů /jichž je na 300 druhů/.
Upravit výživu, dráždila leptající sliznice odstranit i ze vzduchu (specifická pracoviště 8 h denně!), z jídla, z nadužívaní léků a drog, nedopustit vyčerpání a psychické zátěže, které ještě více jen zvyšují komplikace. Po 7 dnech léčení (i bez léčení!) dokonce i chřipka, u normálně zdatného organismu využívajícího vlastní obnovování, obvykle odezní, jakož i ostatní lehčí formy “nachlazení”.

Revmatismus

Tato často se vyskytující nemoc vzniká nachlazením. Zachvacuje klouby, šlachy, vazy, svaly a způsobuje nejen bolesti, ale v těžších případech ztuhlost. Prostředky, které se dobře osvědčily jsou tyto.
Náprava:
Uvaří se do měkka celer a voda z něho se pije, pak se tento vyvařený celer ještě jedou vaří na hlubší pánvi v čerstvém mléce s rozmíchanou moukou a muškátovým ořechem. Tato směs se užívá po několika lžících během dne. Např. na 3 x si ji rozdělíte.
Náprava:
Nebo se vezme stejný díl květů: lípy, máty, heřmánku, šeříku a jalovcových bobulí. Udělá se odvar, jehož se vypije 3 šálky za den.
Nebo čaj ze směsi: kořene žahavky (kopřiva žahavá), z květů trnkových, ze šípků a z přesličky.
Nebo se v květnu natrhají čerstvé výhonky větviček borovice, jedle a smrku. Rozřežou se na drbno stejným dílem. Pak se naplní do 3 litrové láhve, vše se zalije francovkou nebo silnější pálenkou (starorežná). Zvýšit účinek můžeme přidáním čerstvých arnikových kořínků, vykopaných v době jejího květu a očištěných. Nechá se uležet 10 dnů. Touto tinkturou se často potírá zachvácené místo. Nezastaralé případy se mohou úplně a relativně rychle i vyhojit. U starších lidí, kde již došlo ke zduření kloubů, je třeba vytrvat v této léčbě mnohé měsíce. Ale i tu lze očekávat úplné zhojení. Nenechejte se odradit. Nemoc přicházela a budovala si své ložisko mnohá léta, nyní musíte mnoho času usilovat o návrat k zlepšenému tělesnému stavu, který se přiblíží tomu, na co jste byli zvyklí. Trpělivost je stěžejní slovo tady..
Obrazek

Chronický znamená dlouhodobý, trvalý, odolný, neměnný .. asi jako tato starobylá a vytrvalá věž v Praze, ale .. u historických památek tuto vlastnost oceníme..

Termín "chronická" u nemocí není chvályhodný, protože představuje zátěž, která sužuje už dlouho, snad od mládí, tělo. Je tak zakousnutá do fyzické schránky, jako by s ní byla "srostlá". Je jako latentní dynamit, neví se, kdy jeho síla udeří naplno. Léčba potíží je léta odkládána a v okamžiku počátku léčby se nelze domnívat, že by probíhala rychle, či do naprostého stavu zdraví, který ji kdysi předcházel.

Naopak nemoci akutní vznikly před krátkým časem (hodiny..), mají rychlý a intenzivní průběh, nemůžeme je přehlédnout ani odložit jejich léčení, mohou být nečekané a také bolestivé, někdy provázeny vysokou teplotou, ale převažně jsou snadno vyléčitelné, a to bez jakýchkoliv následků.

Kapitolou samou pro sebe jsou úrazy, ale ta k tématu Nemoci tak zcela nepatří.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Astro esoterická společnost

astroeso@seznam.czArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Statistiky

Online: 2
Celkem: 202671
Měsíc: 4073
Den: 157