Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuří oko

Naše babičky s positivními výsledky v červnu, kdy roste vlaštovičník, používaly jeho červenooranžovou léčivou šťávu. Umytou, vyhřátou nohu (tím rohovina změkne) utřely a vydatně ji namazaly. Po několika dnech se dala zcela tvrdá vrstva bez bolesti sloupnout.

 

A poslední rada:

z mé vlastní zkušenosti, kdy jsem měla uprostřed paty kuří oko a již jsem měla měsíc před operací. Stav se zhoršoval, protože se stále více na nohu nemohla došlapovat a už jsem musela chodit jen po špičce levé nemocné nohy. Je to už desítky let a nic se dosud neobjevilo v těch místech znovu.

Z chirurgického zákroku jsem měla mocný strach a tak jsem si vzpomněla na radu babičky a z čirého zoufalství bez valné důvěry jsem ji vyzkoušela! Nohu jsem koupala v horké mydlinkové vodě, až místo změklo, měkkou kůži jsem, pokud to jen šlo tak jsem ji lehce odřela prsty a mořským kamenem (běžně k dostání v drogeriích), rychle jsem si patu usušila tak, aby zůstala teplá a měkká a přiložila připravenou hrozinku bez jadérky rozřízlou na půl. Řeznou stranou přímo na kůži, přilepila leukoplasti a obvázala pro jistotu obvazem. Ráno jsem ji zahodila a večer totéž zopakovala. Po týdnu se kuří oko ve vodě vylouplo, při namáčení paty, a zůstala prohlubeň, která časem bez jizvy zmizela. Může se to povést už za tři dny.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář