Jdi na obsah Jdi na menu
 


15. 4. 2009

My si dovolíme toleranci následující:

U hlavních aspektů: Å kvadrát a z opozice budeme brát rozptyl až 6° od přesného 90°a 180° a to na obě strany, čili navíc i méně. Aspekt mezi 84 - 96 je tedy pro Å a aspekt mezi 174 - 186 bude pro opozici.

U malých či vedlejších stejně důležitých je vhodné brát menší absolutní odchylku, a to 4°. K nim přiřadíme většinou i konjunkci.

Dále víme, že uvedené Hlavní aspekty jsou tzv. negativní a označíme je ‾ .

Dosud neuvedené: sextil, trigon - považujeme za pozitivní a označíme + .

Podobně uvažujeme u Vedlejších, ty které jsme dosud neuvedli. Pro většinu a nejčastěji uvedeme ± a to znamená, že se vyvíjejí a jejich stav je na cestě k dobru - tedy doufejme. I polosextil se může zvrtnout lenosti aj. na konjunkci.

To právě souvisí s mírou vůle, svobodné vůle jak se člověk aktuálně rozhoduje. Pokud vyčkává a myslí, že čas mu vše donese, je to také ‾ . Jestliže se šance, byť malé chytí a prohraje, bylo to + . Je obohacen o potřebnou zkušenost a na ni staví dál a lépe. U jiných, jako je polokvadrát jde vždy o další krok nesprávný, ale není to tak zásadně zlé, jako u konjunkcí. Učí se řadou omylů pochopit, že ačkoliv nikomu neubližuje, cesta tudy nevede!

Nemoci mají kořen v povaze člověka. Když jsou charakterové nedostatky, vedou dříve či později k nedostatkům těla, v těle apod.

Nyní se můžete podívat na některý HO, který máte po ruce a stanovit kvalitu jeho nositele.

Osobnost pozemské bytosti, člověka v této přítomnosti, nyní:

Na vývoj mají vliv velkou mírou hormonální fce, její orgány. Ty patří k určitým planetám, když má Pl dobré aspekty na jakékoliv další Pl, pak je ona část dobrá. Když má jen zlé aspekty, je ona fce nefunkční, a jestli má takové i jiné aspekty k jiným Pl, pak je fce proměnlivá a nevyvážená, což je v zásadě zlé, ale u někoho to nemusí mít zdravotní dopad, tělo si zvyklo..

Brzlík ¤ Þ +± .

Na tomto řádku si to vysvětlíme. Jak funguje brzlík? Vládne mu Venuše. Pokud od ní vedou k jiné Planetě kvadráty, byť jen jediný, je to ‾ a fce je velmi bídná. Jestli má jen dobré aspekty jako konjunkce nebo sextil.., pak jde o + a fce probíhá tak dobře, jak má. Když však od Venuše  nevedou žádné aspekty, anebo vedou smíšené, potom i její činnost pro ovládání brzlíku a vše s ním spojené je pochybné, někdy zdá se dobré a jindy jakoby bezdůvodně nedobré. Tyto věci jsem si přinesli na Zem v okamžiku svého zrození. Tyto záležitosti je dobré podchytit a podpořit. Proto je horoskop, ne proto, abychom si řekli: no jo, tak co teď s tím nadělám.

Nadělám: 1) zpracuji charakterový rys, který ovlivňuje tělo. U Venuše jde o vztahy a o peníze.
                   2) podniknu preventivní opatření

Ostatní podrobnosti si budeme vykládat později, průběžně. Nyní krátký přehled pro další žlázy.

Slezina  Þ doplňte si plus, mínus, plus i mínus.

Nadledvinky dvě  Þ .................

 

Duchovnost člověka (rozvoj intuice a telepatie..):

Podvěsek  Þ +± .

Šišinka  Þ ........................ podobně.

 

Uzlový spoj duše a mysli - 3.oko ve dne patří “mi” a v noci “duši”:

Štítná žláza  Þ +± .

∑ suma sumárum říká: později se sem vraťte a podívejte se znovu na žlázy až dočtete níže - dále aspekty a celý text astrologie lékařské. Pak už budete určitě správně chápat + i ‾ i ± .

 

Tento článek je vhodné doplnit studiem: Duchovního horoskopu.
Zopakujte si dnešní pojmy:
a) Hlavní aspekty, Vedlejší aspekty, tolerance, vyjmenujte pozitivní, vyjmenujte negativní, vyjmenujte jednotlivé Vládce a uveďte si kterou žlázu mají na starosti, jak poznáte zda funguje?

b) Podle čeho poznáte jak duchovní jste anebo nejste? Jakou jste osobností? Máte předpoklady pro otevření třetího oka? Máte Intuici?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Astro esoterická společnost

astroeso@seznam.czArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Statistiky

Online: 2
Celkem: 202671
Měsíc: 4073
Den: 157