Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak si pomoci sám

28. 4. 2008

1. část

Zdravotní stav je v textech alespoň stručně naznačen, protože když člověk ví, oč se jedná a umí si to představit, porozumí zdravotnímu problému a nepovažuje se za někoho, kdo je nemoci napaden, ale někoho, kdo má zdraví nejméně na 50 % ve svých rukou, pak je svolnější a i ochoten s tím něco udělat. Nemíním konkurovat odbornými termíny medicíně. Jde o srozumitelnější formu, přístupnou širokým masám. Zdravotní problém je doplněn metodami, jak si sám co nejvíce pomoci, pokud možno předem, preventivně. Dle pořekadla: pozdě potom honit bycha..

Dýchací soustava

Poznámka

Zjišťuji, že zařadit nemoci do systému je obtížné, některé jsou zřejmé podle symptomu, ale co je v hlubším slova smyslu nemoc projevem určité poruchy, někdy nevím. Některé choroby jsou podle parazitů a vůbec útoku z venčí. Další zde najdete např. podle místa v organizmu, kde se vyskytují. A tak každý systém, který se pokouší o třídění je vždy v něčem nedokonalý. Dechový systém Dýchání je nejobvyklejší způsob, jak se nakazit plísní, mikroby, bacily a viry. Kašel vzniká podrážděním receptorů v průdušce hustým hlenem, který se při dýchání chvěje, což receptory identifikují a nervy spustí od určité intenzity dráždění kašlací reflex. Pak poznáme že jde o kašel vlhký expektorační s vykašláváním anebo kašel suchý, který mívá jiné, závažnější příčiny.

Astma

Záducha, čili astma bronchiální a kardiální (srdeční). Zde záducha. Je způsobena během záchvatů zúžením průdušinek. Často je to dědičná alergická predispozice na prach aj. Může jít i o jiné příčiny na bázi infekční. Astma se projevuje křečovitým kašlem. Ve 21. st. je šíření spojováno se šváby, kteří žijí ve špíně a zejm. u dětí vzniká na ně snadno alergie (světové měřítko).

Doporučení hodno: Zkusit pít čaj z podbělových květů a tím se choroby někteří lidé úplně zbavili. Dále se doporučuje Černá ředkev smíchaná s kandysovým cukrem ve formě nasekaných destiček a promíchaná s ním. Ráno a večer se sní z této směsi několik kousků. Doporučuje se pít horký čaj z řebříčku s cukrem a střídat s nápojem z cukrové vody s rozmíchaným vaječným žloutkem. Velmi dobře působí také čaj z ovesné slámy s cukrem kandysovým.

K jídlu je vhodný a léčivý ovesný sliz s medem.

Blanitý zánět mandlí - horní cesty dýchací - hltan

Tento zánět postihuje mandle, ležící na obou stranách čípku a jejich okolí. Mandle jsou dvě žlázy, které je možno cítit dotekem při zevním ohmatání krku. Při zánětu je však jedna nebo obě silně zduřelé. Jsou tmavočervené a pokryté hlenem a hnisem. Projevuji se bolestmi a obtížemi při polykání. Následkem zánětu hltanu (faryngitidy) mohou vznikat abscesy, zvláště jsou-li zachváceny i lymfatické žlázy (obranný systém). Zhojit se mohou během tří až sedmi dnů. Důsledkem může zůstat zvětšení a ztvrdnutí mandlí, které je nebezpečné, ztěžuje-li dýchání a polykání - výživu.

Náprava: Podává se cukrová nebo medová voda s citronem. Na krk a na hrudník přikládat studený obklad (ne ledový).

Chraptivost - horní cesty dýchací - hrtan

Laryngitida, neboli akutní zánět hrtanu se projeví nepřirozenou změnou hlasu a až neschopností mluvit. Pocit dušnosti a polykací obtíže jsou průvodním znakem.

Pomoc: Pokud je následkem mnoho mluvení (učitel, herec..), odstraní se 3 kapkami arnikové tinktury na kousek cukru a bobříkem mlčení na pár dnů. Večer se pije čaj ze směsi; šeříku a heřmánku, připravený s mlékem (na způsob švédského čaje).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

Astro esoterická společnost

astroeso@seznam.czArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Statistiky

Online: 2
Celkem: 202674
Měsíc: 4076
Den: 156